Україна і Словаччина відновили місцевий прикордонний рух

Генеральне консульство Словаччини в Ужгороді відновило прийом заяв громадян України - жителів прикордонної зони щодо спрощеного перетину українсько-словацького кордону.
Про це повідомив заступник директора Департаменту інформаційної політики МЗС України Василь Зварич на брифінгу в середу.
"МЗС України високо оцінює та вітає рішення словацької сторони про відновлення з 2 січня 2013 року Генеральним консульством Словаччини в Ужгороді прийому заяв громадян України - жителів прикордонної зони на оформлення дозволів на спрощений порядок перетину українсько-словацького кордону", - сказав він.
За словами Зварича, громадяни України, які постійно проживають у населених пунктах, вичерпний перелік яких міститься у додатку №1 до Угоди між Україною та Словацькою Республікою про місцевий прикордонний рух від 30 травня 2008 року, можуть безперервно перебувати в прикордонній зоні Словацької Республіки до 90 днів протягом кожних 180 днів. При цьому, наголосив дипломат, розгляд заяв про видачу дозволів на місцевий прикордонний рух, а також їх оформлення здійснюється безоплатно. Термін оформлення дозволів не має перевищувати 30 днів.

Місцевий прикордонний рух – регулярний перетин спільного державного кордону Договірних Сторін жителями прикордонної зони для перебування в прикордонній зоні, зокрема, з соціальних, культурних, обґрунтованих економічних причин або, зокрема, з родинних причин, на строк, що не перевищує часових рамок, визначених у цій Угоді;
Прикордонна зона –  зона адміністративних регіонів Договірних Сторін, яка знаходиться на відстані не більше тридцяти кілометрів від спільного державного кордону

Детальныше про угоду
http://www.mzv.sk/App/WCM/ZU/uzhorodgk/ … UVA_UA.pdf
http://www.niss.gov.ua/content/articles … -6dc38.pdf

Список документів для оформлення МПР
http://www.mzv.sk/App/WCM/ZU/uzhorodgk/ … S_novy.pdf

Умови прийняття заяви
http://www.mzv.sk/App/WCM/ZU/uzhorodgk/main.nsf/vw_ByID/ID_F3E4B586E1AB2311C12578000039F3D9_UA/$File/Podmienky Ukr.pdf

Заява
http://www.mzv.sk/App/WCM/ZU/uzhorodgk/ … dost_1.pdf

Карта прикордонних населених пунктів, які входять в МПР
http://www.mzv.sk/App/WCM/ZU/uzhorodgk/ … SR_UKR.pdf

Перелік населеніх пунктів, які входять в МПР
http://www.mzv.sk/App/WCM/ZU/uzhorodgk/ … e_obci.pdf